WYOBRAŹNIA

Niezwykła książka zupełnie odmieni życie dziewczynki, która dotąd w ogóle nie lubiła czytać. Światy które dzięki niej odwiedzi pokażą jej, że wyobraźnia to niezwykły dar i ogromna siła, którą każdy z nas może w sobie odkryć.

Spektakl rozpoczyna poznanie dwójki bohaterów – Piotrusia, który uwielbia czytać książki oraz Oli, która jest zdania, że to nuda i strata czasu.
Ten kontrast sprawia, że widz już od początku przedstawienia jest w stanie utożsamić  się z jedną ze stron, a my zrobimy wszystko, aby pod koniec bajki to tych „książkolubnych” było więcej.

Widzowie wraz z bohaterką będą mieli szansę uratować porwaną przed laty księżniczkę. Czeka ich podróż w czasie i między światami gdzie spotykają przesympatycznego kosmitę – mieszkańca Dgabgulganety, średniowiecznego rycerza czy nieodkryte dotąd gatunki oceanicznych ryb.

Finalnie książkowe postacie dostaną szczęśliwe zakończenie, a Ola z radością przyzna, że czytanie to świetna zabawa i niezwykła przygoda! Ilość interakcji oraz momentów improwizowanych w „Wyobraźni” jest jeszcze większa niż w naszych poprzednich spektaklach.  Dzieci towarzyszą głównej bohaterce w wędrówce przez kolejne strony i rozdziały książkowej opowieści, momentami przejmując nawet role jej przewodników.
Spektakl podkreśla wartości, które możemy wynieść z  książek, zarówno edukacyjne i rozrywkowe ale także ich nieocenioną moc rozwijania wyobraźni.