ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA

Kapryśna dziewczynka czekając na prezent od Świętego Mikołaja przenosi do niezwykłej krainy świątecznych przygotowań. Gdy zdecyduje się pomóc elfom i reniferom, spotka się z samym Mikołajem. A może znała go już wcześniej?

Matylda już nie może doczekać się swojego prezentu od Mikołaja. Nieszczególnie stara się jednak na niego zasłużyć. Nie pomaga rodzicom, nie słucha babci ani dziadka, jest opryskliwa i marudna. Jedyne na czym jej zależy to coraz więcej i więcej nowych zabawek. Święta traktuje jak urodziny i jedyne na co czeka to podarki spod choinki. Święty Mikołaj widząc takie zachowanie dziewczynki, postanawia zaprosić ją do warsztatu elfów, aby miała szansę zobaczyć jak wiele przygotowań potrzebnych jest aby do każdego dziecka trafił piękny prezent. Dziewczynka nie tylko to zobaczy, od jej pomocy będzie zależało czy pomocnicy Mikołaja zdążą z przygotowywaniem wszystkich paczek! Dziewczynka będzie miała szansę zrozumieć ile pracy każdego roku wymaga przygotowanie świąt oraz jak ważne są współpraca i pomoc podczas przygotowań.

Zanim nadejdzie czas powrotu do domu, czeka ją świąteczna niespodzianka – spotkanie z Mikołajem, który okaże się być osobą, którą doskonale zna. Mieć dziadka Mikołaja to niezwykłe wyróżnienie, ale też odpowiedzialność!

Dziewczynka zda sobie z tego sprawę i nie będzie już odmawiała pomocy najbliższym, a na całe świętą spojrzy zupełnie inaczej!

Spektakl „Świąteczna Niespodzianka” to pełna ciepła opowieść o prawdziwej wartości świąt. Na przykładzie Matyldy, która skupiona była tylko na sobie, dzieci mają okazję zobaczyć, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim chwile spędzone z rodziną i obecność najbliższych, które są cenniejsze niż każda nowa zabawka.