KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU

Dawno, dawno temu, w królestwie, gdzie wszyscy mieszkańcy byli do siebie podobni, na świat przyszła Królewna, która wyglądała inaczej…

Gdy zła czarownica rzuci czar, który wszystkich poza Królewną zamieni
w kamienie, ta nie zawaha się ani chwili i ruszy na pomoc całemu królestwu.
Dzięki jej odwadze i dobremu sercu, a także pomocy osób, które spotka podczas swojej wędrówki, wszystko uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Podczas trwającego ok. 45 minut przedstawienia poznamy: Wróżkę, Króla, Królową, Królewnę, Mieszkańca Królestwa, Czarownicę, Księcia oraz Fontannę Mądrości.

Jedyną cechą, która różni Królewnę od pozostałych mieszkańców królestwa są włosy w nietypowym dla innych kolorze. W przedstawieniu cecha ta została przejaskrawiona, aby podkreślić jak błahe potrafią być powody, dla których ktoś zostaje odrzucony przez grupę.

Bajka podkreśla wartość tolerancji i uczy dzieci otwartości na drugiego człowieka. Przeżywając przygody razem z Królewną i innymi bohaterami mogą zobaczyć jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi w oparciu tylko o to jak wyglądają. Podczas wspólnej zabawy, obfitującej w wesołe sceny oraz elementy interakcji, młodzi widzowie mogą dostrzec, że chociaż na cechy wyglądu możemy nie mieć wpływu, to sami jesteśmy kreatorami własnych zachowań i tylko od nas zależy czy staniemy się osobami o „złotym sercu”.