DROGA DO ODWAGI

Spotkana w lesie tajemnicza staruszka zupełnie odmieni życie strachliwego i nieśmiałego chłopca. Wojtek z  osoby, która bała się własnego cienia zmieni się w dzielnego młodzieńca, który uratuje całe królestwo przed rządami groźnego chochlika.

Niedaleko lasu w niewielkim domu mieszka strachliwy chłopak. Chociaż marzy o przygodach i dalekich podróżach, na przeszkodzie zawsze staje jego strach. „A co jeśli w lesie będą dzikie zwierzęta? A jeśli się zgubię? A jak się pomylę? A jeśli coś pójdzie nie tak?” Wątpliwości nigdy go  nie opuszczają.

Chęć pomocy rodzinie sprawi, że chłopak zdecyduje się na wyprawę do lasu. Spotkana na miejscu staruszka, okaże się być czarownicą, która postanowi nagrodzić go za pomoc. Od tej chwili życie Wojtka zupełnie się zmieni. Odważy się nawet stanąć do walki ze złośliwym chochlikiem, który zamieszkał w królestwie i budzi strach wśród jego mieszkańców. Nawet sam król nie ma śmiałości mu się przeciwstawić odkąd zaczarował jego córkę tak, że stała się marudna i niemiła oraz przestała jeść wszystko co zdrowe.

Spektakl dzięki dynamicznej akcji ma okazję poruszyć wiele tematów. Oprócz głównego wątku, który pokazuje jak ważna jest wiara w siebie i własne możliwości, obecny jest też motyw nagrody, która spotyka bohatera za okazane serce i pomoc drugiej osobie, ponadto, dzieci mają okazję dowiedzieć się sporo o lesie oraz o tym jak należy się w nim zachować.  Poruszony zostaje także temat zdrowego odżywiania.